Ieva Pikžirnytė

MYLIMIAUSIA VAIKŲ ŠEFĖ
Ieva Pikžirnytė

Jei skaitote mano blogą ar sekate feisbuką, ne sykį ir ne tris sakiau, kokia nuostabi mūsų Ievutė, kad ji tikras geros energijos užtaisas, ir virtuvės fėja. Tai kai tik jau mano studija buvo išsirikiavusi ir pasirengusi priimti lankytojus, iškart su Ievute nutarėme, kad ji būtinai turi vesti pamoką vaikams. Čia turiu pasakyti, kad apie Ievutės meilę vaikams ir atvirkščiai galima kalbėti labai ilgai. Mano vaikai ją pamatę visada bėga pasitikti, užšoka, nepaleidžia, laukia ir labai nori ką nors kartu nuveikti. Ir visų kitų „Beatos virtuvės“ moterų vaikai ją irgi kažkaip įsidėmi ir pamilsta.

Virtuvėje Ieva sukasi nuo vaikystės, iš Mamytės ir močiutės mokėsi, dar ir prosenelio paliktus receptus išstudijavo. Ir jokios namų šventės ir draugų progos be Ievutės neapsieina. Ji niekada parduotuviniais skanėstais nepavaišins ir yra atsakinga, kad stalas būtų nukrautas kepiniais ir saldumynais.

Kad džiuginantis kitus, sveikas ir įvairus maistas taps jos profesija, Ievutė sugalvojo studijuodama Prancūzijoje, todėl įstojo į žinomą Ecole supérieure d’Angers universitetą, į maisto identiteto magistrą ir dabar yra vienintelė Baltijos šalyse turinti šios profesijos magistro laipsnį. Dar Ievutė mokėsi įvairiose kulinarijos studijose apie duonos ar sausainių gamybą, salų patiekalus, tai tikrai yra labai profesionali ir žino daug svarbių dalykų. Labai geras jos bruožas, kad ji – sveiko maisto mylėtoja, vegetarė ir visus moka sumotyvuoti valgyti namie gamintą, kokybišką maistą ir svarbiausia – daugiau daržovių.

Patys žinote, jei tik galėtų, mažieji galėtų virtuvėje būti visą dieną: liesti, čiupinėti, maišyti ir minkyti. Ir kuris gi tėvelis nenorėtų, kad jo vaikas būtų tikras mažasis šefas?  Tai Ievutė mažuosius pamokys visko – kaip sverti, mušti kiaušinius, pjaustyti, kepti.